Součásti elektronické cigarety

Neorientujete se v pojmech a typech elekrtronických cigaret? Čtěte dál...

1. AUTOMATICKÁ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
2. MANUÁLNÍ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
3. ATOMIZER
4. E-LIQUID
5. CARTRIDGE
6.
CARTOMIZER
7. eGo-T (tank system)
8. CLEAROMIZER
9. eGo-W
10. eGo-K


1. AUTOMATICKÁ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
  Pokud si zvolíte automatickou baterii, tak Vaši elektronickou cigaretu používáte stejně jako jste zvyklí u tabákových cigaret. Baterie obsahuje podtlakový spínač a spouštění procesu uvolňování dýmu je tak realizováno pouhým potažením z elektronické cigarety. Výhodou tohoto řešení je hlavně to, že tato ektronická cigareta je na pohled nerozeznatelná od tabákové. Proto je oblíbená převážně u začátečníků elektronického kouření.

2. MANUÁLNÍ BATERIE ELEKTRONICKÉ CIGARETY
  U manuální baterie elektronické cigarety se vytváření dýmu ovládá malým tlačítkem na těle baterie. V praxi se používá tak, že před potažením a během něj držíte toto tlačítko a přitom nasáváte vytvářený dým. Po potažení se tlačítko uvolní. Manuální baterie je oblíbenější u pokročilejších e-kuřáků, kteří nepreferují vzhled tabákových cigaret a také z důvodu, že u manuálních baterií je pomocí tlačítka lepší možnost regulace vyvýjeného dýmu.
Manuální baterie jsou vyráběny i s větší kapacitou ( až 1300 mAh) což zajistí delší dobu používání bez potřeby nabíjet.

3. ATOMIZER
  Atom
zer ja součást elektronické cigarety, která zajišťuje tvorbu dýmu. Zjednodušeňě řečeno je to zařízení se spirálkou ke které je přiváděn a následně na ní odpařován e-liquid. Průměrná životnost atomizeru je 1 měsíc. Po této době již atomizer ztrácí schopnost vytvářet dým a musí se vyměnit.

4. E-LIQUID
 
E-liquid je kapalina obsahující látky Propylenglycol (PG), nebo VegetableGlycerin (VG), které slouží k tvorbě kouře.
Obě tyto látky se běžně používají ve zdravotnictví a potravinářství a výrobci e-liquidů vlastní veškeré potřebné certifikáty, zaručující zdravotní nezávadnost všech látek obsažených v e-liquidech.

  E-liquidy se dále rozlišují podle příchutě a obsahu nikotinu. Běžně dostupné jsou e-liquidy  s příchutí tabáku, ovoce, ale i nejrůznějších nápojů a potravin.  Intenzita nikotinu v e-liquidech je udávaná v mg/1 ml. a uživatel elektronické cigarety má výhodu výběru množství nikotinu, který bude vdechovat.

5. CARTRIDGE neboli náplň
  Je zásobník, ze kterého je
e-liquid přiváděný k atomizeru. Cartridge obsahují savý materiál, který zabraňuje vytečení a napomáhá předávání e-liquidu ke spirálce atomizeru. U cartridge pro eGo-T je konstrukce odlišná a syvý materiál zde chybí. Cartridge jsou dostupné buď předplněné určitým druhem e-liquidu, nebo jsou k dostání prázdné pro ty uživatele, kteří si je doplní e-liquidem dle vlastní volby příchutě a obsahu nikotinu.

6. CARTOMIZER
  Cartomizer je zjednodušeně řečeno spojení atomizeru a cartridge v jedno. Každý cartomizer obsahuje vlastní atomizer a zásobník e-liquidu.
Cartomizery je také možné plnit e-liquidem a jejich největší výhodou je, že s nimi odpadá starost o atomizer a jeho živtnost. S každým novým cartomizerem je zároveň i nový atomizer. Do této kategorie patří i novinka - cartomizer pro eGo-W, který vyniká skvělou tvorbou dýmu a snadným způsobem plnění.

7. eGo-T ELEKTRONICKÁ CIGARETA iTank
  Nejnovější produkt ve vývoji elektronických cigaret nyzývaný také jako Tank. Po cartridgi a cartomizeru jsou tanky další způsob pro přivádění e-liquid k atomizeru. Tanky používají jiný typ atomizeru, který je konstruován přímo pro tento systém. Cartrige jsou taktéž jiné konstrukce a jejich největší výhoda je to, že neobsahují žádný savý materiál, jsou velice jednoduše plnitelné a jelikož jsou vyrobené z průhledného materiálu, tak je u nich jednoduchá kontrola zbývajícího e-liquidu. Elektronické cigareta s Tankem je oblíbená hlavně kvůli skvělé chuti e-liquidu a jednochému používání.

8. CLEAROMIZER - inovace v cartomizerech
 
Tento nový cartomizer, nazývaný jako clearomizer, nepoužívá pro přivádění materiálu vatičkový system, ale pouze soustavu knotů. Zbývající obsah e-liquidu je díky průhlednému provedení okamžitě kontrolovatelný a nehrozí tak riziko, že zůstanete bez náplně. Plnění clearomizeru se provádí pomocí přiložené měkké jehly a injekční stříkačky. Clearomizer je plně kompatibilní se všemi e-cigaretami s označením 510.

9. eGo-W - přelomové elektronické cigarety
 
eGo-W je inovativní elektronická cigareta. Došlo u ní ke spojení toho nejlepšího co doposud elektronické cigarety nabízely. Jedná se o jednoduchou obsluhu, skvělé plnění, výborné podání chuti při zachování velké dýmivost a krásného vzhledu celé cigarety.

10. eGo-K - Nejnovější verze elektronické cigarety

elektronické cigareta eGo-K používá opět stejnou baterii jako typ W nebo T. Rozdíl je však v
novém clear echomizeru. Ten používá knotový systém stejně jako eGo-W, zpracování je však odlišné a hlavně se tyto clearomizery lépe plní e-liquidem.


      TIP: Podkud máte zájem si prohlédnou nabídku elektronických cigaret a příslušenství, navštivte www.lepsiCigareta.cz